dwdm ring

DWDM ring

DWDM چگونه کار می کند؟

امروزه شبکه‌های مخابراتی از فناوری نوری برای انتقال حجم عظیمی از داده‌هایی که مصرف می‌کنیم، اغلب در فواصل بزرگ استفاده می‌کنند. به همین دلیل است که شبکه ها عمدتاً با استفاده از کابل فیبر نوری ساخته می شوند.

به منظور به حداکثر رساندن ظرفیت انتقال این دارایی های کابلی، یک فناوری به نام مالتی پلکسی تقسیم طول موج (WDM) توسعه داده شد که برای چندگانه سازی تقسیم طول موج متراکم یک اساسی است. یعنی فناوری DWDM، محبوب ترین نوع. اساساً، DWDM با استفاده از باندهای طول موج مختلف یا «رنگ‌های» نور، ترافیک داده را در بسیاری از کانال‌های نوری متمایز فشرده می‌کند.

با جدیدترین فناوری flexgrid و C+L، سیستم‌ DWDM می‌توانند 30-40 ترابایت بر ثانیه را در یک جفت فیبر، بسته به طول فیبر، حمل کنند.

از زمان معرفی آن در اواخر دهه 90، DWDM نقش مهمی در شبکه های نوری ایفا کرده است و به طور چشمگیری ظرفیت داده و استفاده از فیبر فیزیکی را افزایش می دهد. در توضیح ساده، فناوری DWDM مبتنی بر ترکیب و انتقال سیگنال های نوری متعدد، با طول موج های اختصاصی به طور همزمان با استفاده از کابل فیبر یکسان است.

این بدان معنی است که DWDM از فیبر تک حالته برای حمل امواج نوری متعدد با فرکانس های مختلف استفاده می کند. به دلیل سادگی و کارایی آن، فناوری DWDM جزء کلیدی ستون فقرات اینترنت است که ظرفیت انتقال و مقیاس پذیری تقریبا نامحدودی را ارائه می دهد.

چرا از DWDM استفاده می کنیم?

DWDM در شبکه‌های زمینی و زیردریایی و سایر سناریوها از جمله پیوندهای مرکز داده به مرکز داده استفاده می‌شود. جدا از برآورده کردن نیازهای ظرفیت بالا، DWDM سطوح مورد نیاز کیفیت و امنیت را نیز ارائه می دهد. این فناوری به ویژه برای انتقال از راه دور، یعنی شبکه های مسافت طولانی، مناسب و مقرون به صرفه است.

طول موج/DWDM/EoDWDM/OTU؟

اریونت از اصطلاح طول موج برای توصیف تمام خدماتی که از شبکه DWDM استفاده می کنند صرف نظر از رابط/فریم استفاده می کند. خدمات طول موج را می توان به صورت اترنت روی DWDM/EoDWDM (XXGE)، SDH (STM-XX) یا OTN (OTU-X) انتقال میدهد.

سیستم  dwdm اریونت، مبتنی بر فناوری DWDM و مبتنی بر انعطاف‌پذیری نرم‌افزاری، مقیاس‌پذیر و به راحتی قابل ارتقا هستند. ما انتقال داده سنگین را ارائه می دهیم که به ظرفیت انتقال و انعطاف پذیری بالایی نیاز دارند.سیستم های ما از همه توپولوژی ها، از صدا و تصویر گرفته تا ذخیره‌سازی در نقاط مختلف، در مقیاس بزرگ پشتیبانی می‌کند.

مشتریان همچنین می‌توانند بین گزینه‌های مختلف برای ایجاد شبکه خود و اتصال نقاط کلیدی، از توپولوژی نقطه به نقطه  گرفته  تا توپولوژی رینگ، توپولوژی خود را پیاده سازی کنند.

 

 

در خواست مشاوره

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
فهرست