E1 چیست ؟

 E۱ چیست؟

E۱ یکی از استانداردهای کلی برای خطوط دیجیتال (E۱/T۱) است که دارای استانداردهای اروپایی و آمریکایی (E۱ برای اروپاست و T۱ استاندارد آمریکایی) که توسط مخابرات ارائه می‌شود.

تفاوت این دو تا در تعداد کانال‌های آن‌ها می‌باشد. در خط تلفن معمولی به کانال برای ارتباط تلفنی داریم.

T۱ دارای ۲۴ کانال است یعنی اینکه اگر شما یک خط T۱ داشته باشید هم‌زمان می‌توانید ۲۴ ارتباط تلفنی داشته باشید.

بر روی هر خط E۱ حداکثر تعداد ۳۰ خط تلفن می‌تواند ارائه شود. یعنی با یک کابل تلفن ۳۰ خط به شما تحویل داده می‌شود.

ای وان دارای ۳۲ کانال ۶۴kbps از نوع DS۰ می‌باشد که ۳۰ کانال برای انتقال صوت و ۲ کانال دیگر برای همگام‌سازی و سیگنال دهی استفاده می‌شود. نرخ انتقال داده در این خطوط  ۲MB/sاست.

در حال حاضر  خطوط E۱ با شماره‌های ۴-۵ رقمی برای ارتباط تلفنی توسط شرکت های مخابراتی ارایه می شود.

خطوط E۱ علاوه بر حمل سیگنال‌های دیجیتال شده صوتی می‌توانند هر نوع دیتا را در هر پهنای باند دیگری را انتقال دهند .

در زیر ساخت های مخابراتی پهنای باند به صورتE1 می توانند با استفاده از مبدل های اترنت به E1  دیتای مورد نیاز شامل شبکه خصوص یا داده های اترنت  ، اینترنت را به مکان دیگری انتقال دهند.

انواع خطوط تلفن  E۱

خطوط E۱ در ۴ دسته زیر به مشتریان ارائه می‌شود:

خط چهار رقمی به صورت یک طرفه: شماره این خط ۴ رقم بوده و تنها مشتریان سازمان می‌توانند از بیرون با این شماره تماس حاصل نمایند. اما کارکنان سازمان نمی‌توانند با استفاده از این خط با بیرون تماس بگیرند.

خط چهار رقمی به صورت دو طرفه: با استفاده از این خط مشتریان قادرند با شماره ۴ رقمی با سازمان تماس بگیرند. همچنین کارکنان با استفاده از یک شماره هشت رقمی با بیرون از سازمان تماس برقرار می‌کنند.

خط پنج رقمی به صورت یک طرفه: این خط یک شماره ۵ رقمی است و تنها مشتریان سازمان می‌توانند از بیرون با این شماره تماس ارتباط برقرار کنند و کارکنان نمی‌توانند از درون سازمان با استفاده از این خط با بیرون تماس حاصل نمایند.

خط پنج رقمی به صورت دو طرفه: مشتریان قادرند با استفاده از این خط ۵ رقمی با سازمان تماس گرفته و کارکنان با استفاده از یک شماره هشت رقمی با بیرون از سازمان تماس برقرار نمایند.

مبدل E1 to ethernet 

بدل E1 به اترنت مدل AR-E1 محصولی پر کاربرد از برند Arioonet است که به عنوان یک تجهیزات مخابراتی در ابعاد مناسب و وزن نسبتا سبک به بازار تجهیزات شبکه عرضه شده و با کیفیت ساخت عالی در اختیار کاربران قرار می گیرد.

این مبدل از ۲ خط E1 و یک پورت شبکه RJ45 بهره برده که می تواند سیگنال های مخابراتی E1 به سیگنال های شبکه اترنت تبدیل نماید. رابط ایوان این مبدل از نوع کد HDB3 است که با استاندارد ITU-T G.703 سازگاری داشته و از امپدانس ۷۵ و ۱۲۰ اهم بهره می برد و همچنین قادر است که دیتا را با نرخ ۲٫۰۴۸ مگابیت بر ثانیه منتقل نماید.

مبدل E1 به اترنت آریونت مدل AR-E1 دارای دو پورت شبکه با کانکتور RJ45 است که قابلیت پشتیبانی از AUTO-MDIX را داشته و با استاندارد های IEEE 802.3, IEEE 802.1Q (VLAN) نیز سازگاری دارد و قادر است که دیتا را با حداکثر سرعت ۱۰/۱۰۰Mbps انتقال دهد.

در خواست مشاوره

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
فهرست