سوئیچ شبکه

درخواست مشاوره

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید

سوئیچ شبکه چیست؟

سوئیچ شبکه سخت افزار شبکه ای است که دستگاه های سیمی را در شبکه با استفاده از سوئیچینگ بسته برای دریافت و ارسال هوشمند داده ها به دستگاه مقصد متصل می کند.سوئیچ شبکه (که اغلب سوئیچ اترنت نامیده می شود) سخت افزارضروری برای شبکه  است که با استفاده از سوئیچینگ بسته برای دریافت و ارسال هوشمند داده ها به دستگاه مقصد، اتصال سیمی به سایر تجهیزات و دستگاه های شبکه را فراهم می کند.

انواع سوئیچ شبکه

سوئیچ های شبکه بسته ها را با استفاده از پورت های فیزیکی خود از طریق کابل های فیبر یا جفت تابیده مسی برای اتصال نقاط دسترسی، دستگاه های اترنت، رایانه ها و سایر تجهیزات شبکه انتقال می دهند. اندازه آنها از سوئیچ های اترنت لایه 2  گرفته تا سوئیچ های ماژولار بزرگ و با چگالی بالا با صدها پورت پشتیبانی کننده از سرعت تا 100 گیگابایت متغیر است و ویژگی هایی مانند Power over Ethernet (PoE)، مسیریابی لایه 3، در دسترس بودن بالا (HA) و ساخته شده را ارائه می دهند.

 

سوئیچ شبکه  یکی از  محصولات شرکت «اریونت» می باشد  که در مدل های سوئیچ  شبکه غیرمدیریتی گیگابیتی ، انواع سوییچ شبکه ، سوئیچ شبکه مدیریتی لایه2 ، سوئیچ مدیریتی لایه+2 و سوئیچ های لایه 3 تولید می گردد  از مزایای اصلی سوئیج های شبکه اریونت می توان به قابلیت سازگاری با پروتکل سوئیچ های شبکه برندهای موجود مانند سوئیچ شبکه 2960 سیسکو و سوئیچ های لایه 3 سیسکو  نام برد و محیط COMMAND LINE  مشابه . اریونت علاوه بر مدل های سوئیچ شبکه  مدیریتی و  سوئیچ شبکه غیره مدیریتی اقدام به تولید سوئیچ شبکه poe  جهت دستگاهایی که نیاز به انتقال پاور از طریق شبکه دارند نموده است. سوئیچ های تولیدی اریونت علاوه بر استفاده در کشور به سایر کشور های اسیایی و اروپایی نیز صادر میگردد. تیم تحقیق و توسعه اریونت ، همواره به دنبال تهیه‌ی محصولاتی هستند که به کمک آن‌ها بتوان شبکه‌های کامپیوتری پایداری را ایجاد کرد. شرکت اریونت از تولیدکنندگان حرفه‌ای تجهیزات شبکه است که انتخاب اول بسیاری از حرفه‌ای‌های این حوزه است .

 

 

فهرست