Education

poe چیست؟

سوئیچ poe
انتقال پاور از طریق اترنت (PoE) چیست؟

Power over Ethernet (PoE) تکنیکی است برای رساندن برق  به دستگاه ها از طریق کابل اترنت مسی، که  این روش نیاز به منابع تغذیه و پریزهای برق  جداگانه را از بین می برد. در حالی که PoE قابلیت های داده اترنت را تغییر نمی دهد اما توانمندی های گسترده ای را برای نحوه و مکان قرارگیری دستگاه های انتهایی اترنت ارائه می دهد.

با تقلید از نحوه عملکرد تلفن های ثابت PSTN (شبکه تلفن ) ارائه برق 48 ولت DC از طریق همان کابل مسی مورد استفاده برای ارتباطات نیز برای PoE استفاده شد که بعدا با تغییر در سیستم و جدا سازی کابل پاور از کابل ارتباطات شکل گرفت.

تاریخچه سوئیچ poe

در سال 1999، IEEE و Ethernet Alliance شروع به کار برای استانداردسازی PoE کردند تا از قابلیت همکاری در طیف گسترده‌تری از دستگاه‌های متصل به برق و تجهیزات منبع تغذیه اطمینان حاصل کنند. اولین مورد از این استانداردها، IEEE 802.3af، در سال 2003 تصویب شد و تصریح کرد که برق باید توسط جفت‌های بهم تابیده  (پایه‌های 4 و 5 یا پایه‌های 7 و 8) و جفت‌های داده (پایین‌های 1 و 2 یا پایه‌ها3و6) حمل شود.

این استاندارد همچنین دارای مکانیزمی برای محافظت از دستگاه‌هایی است که از PoE پشتیبانی نمی‌کنند  و به سوئیچ poe  متصل اند: یک مقاومت 25 کیلوواتی بین جفت‌های برق دستگاه تغذیه‌شده اضافه می‌شود و منبع تغذیه تنها در صورتی که چیزی نزدیک به آن مقدار مقاومتی تشخیص داده شود، برق را تامین می‌کند.

به سرعت همه متوجه ارزش PoE شدند. انتقال پاور و داده از طریق یک کابل نه تنها نیازهای کابل کشی را کاهش می دهد، بلکه ایمنی و نصب ساده را سرعت می بخشد، بنابراین باعث صرفه جویی در زمان و کاهش هزینه می شود. ارزش PoE به نوبه خود نیاز به پاور بیشتر برای پشتیبانی از طیف گسترده‌تری از دستگاه‌ها را به وجود اورد و در نتیجه باعث به وجود امدن استاندارد 802.3af شد.

 تکنولوژی IEEE 802.3af

IEEE 802.3af دیاگرام

 

IEEE 802.3at

IEEE 802.3at، معروف به PoE+ یا Type 2، در سال 2009 تصویب شد و پاور را به 30 وات افزایش داد . در سال 2011،  60 وات  Universal Power Over Ethernet (UPOE) بود که از هر چهار جفت پیچ خورده استفاده کرد و منجر به استاندارد IEEE 802.3bt شد که 4PPoE نوع 3 را تعریف می کرد. در سال 2018، استاندارد 802.3bt از حداکثر توان به 90 وات افزایش یافت. منبع تغذیه معروف به 4PPoE نوع 4 شد.

هر استاندارد جدید سازگاری با تمام استانداردهای قبلی را فراهم می کند و حداقل توانی را که در هر پورت باید به دستگاه های تغذیه شده ارائه شود، ذکر می کند. این حداقل نیاز برای تلفات برق در طول کابل، با حداکثر طول 100 متر تعیین می شود.
با هر افزایش توان، نیازهای کابل کشی نیز افزایش می یابد، به طوری که  برای Type 3 (60W) به حداقل کابل Cat 5  و Type 4 برای  (90W) PoE  نیازاست.

کابل شبکه poe

حداقل کابل شبکه مورد نیاز poe

 

در حالی که PoE یک عنصر اصلی در دفاتر در سراسر جهان بوده است، PoE 90W دری را به روی دنیای جدیدی از تجهیزات که نیاز به پاور دارند  را باز می‌کند. دستگاه‌هایی را از نورپردازی LED، کیوسک‌ها اطلاع رسانی، سیستم‌های هشدار و دوربین‌ها گرفته تا مانیتورها، را باز می‌کند.

تقریباً مطمئن هستیم که 90W PoE همچنین تغییرات عمده ای را برای برنامه های کاربردی ساختمان های هوشمند و صنعتی به همراه خواهد داشت. ترکیب داده و توان در یک کابل اترنت، انتقال سریع به سیستم‌های کنترل صنعتی مبتنی بر اترنت و همچنین تلفیق فناوری عملیاتی سنتی (OT) (مانند HVAC، روشنایی، و امنیت/هشدار) را با فناوری اطلاعات تسریع می‌کند. -دستگاه های مدیریت شده (تلفن های IP، چاپگرها، رایانه ها و غیره).

تبدیل سوئیچ معمولی به poe