Education

پچکورد MPO – MTP

mtp cable

فناوری نوری موازی به عنوان گزینه منتخب انتقال در بسیاری از مراکز داده تبدیل شده است زیرا می تواند از انتقال 10G ، 40G و 100G پشتیبانی کند. برای اینکه اپتیک موازی به طور مداوم کار کند ، به کابل و کانکتور( پچکورد MPO – MTP ) مناسب نیاز دارد.

شکی نیست که کابل فیبر نوری انتخاب اصلی برای کابل کشی مرکز داده است زیرا می تواند مزایای بیشماری نسبت به کابل شبکه  در محیط مرکز داده داشته باشد که به طراحان شبکه اجازه می دهد از معماری جدید مرکز داده بهره مند شوند.

MPO = (چند فیبر در یک فیبر)

کانکتور MPO مخفف صنعت “Multi-Fiber Push On” است  ، اتصالات پیوسته  را فراهم می کند و با 4 ، 8 ، 12 یا 24 کور فیبر موجود است.

MTP = Mechanical Transfer Push-On.

با استفاده از کانکتور چند هسته ای MPO (Multi Fiber Push-On) / MTP (Mechanical Transfer Push-On) سرعت داده تا 100Gbit / s در فاصله حداکثر 150m (OM4) یا 100m (OM3) )

پچکورد MTP/MPO:
اتصال MTP
کابل های MTP/MPO Trunk
کابل های مهار MTP/MPO
کاست های MTP/MPO Plug-and-Play
Mack/MPO Rack Mount
آداپتورهای MTP/MPO
MTP/MPO Loopback
محفظه اتصال MTP قابل جدا شدن است. این ویژگی به مشتری امکان می دهد:

فلور MT را دوباره کار کرده و دوباره صیقل دهد
تغییر جنسیت پس از مونتاژ یا حتی در زمینه پس از مونتاژ ، فرول را به صورت تداخل سنجی اسکن کند
اتصال MTP شناور فرول را برای بهبود عملکرد مکانیکی ارائه می دهد. این اجازه می دهد تا دو جفت گیر لوله دار تماس فیزیکی خود را در زیر بار وارد شده حفظ کنند.

اتصال MTP از نوک پین های راهنمای فولادی ضد زنگ با تحمل محکم با شکل بیضوی استفاده می کند. نوک های راهنمای بیضوی شکل راهنما را بهبود می بخشد و ساییدگی سوراخ راهنما را کاهش می دهد.

کانکتور MTP دارای یک گیره پین ​​فلزی با ویژگی هایی برای مرکز دادن فنر فشار است. این ویژگی:

پین های از دست رفته را از بین می برد
آسیب فیبر را از مهار از بین می برد
طراحی فنر کانکتور MTP برای جلوگیری از آسیب فیبر ، فاصله روبان را برای دوازده نوار فیبر و چند فیبر افزایش می دهد.

کانکتور MTP با چهار نوع استاندارد ارائه می شود تا طیف وسیعی از برنامه ها را برآورده کند.

سازه های کابل فیبر گرد و شل
کابل کت بیضی شکل
فیبر روبان بدون روکش
دکمه کوتاه که باعث کاهش 45 درصدی رد پا می شود. ایده آل برای استفاده در برنامه های کاربردی محدود فضا
MPO / MTP Fanout & Trunk Cables که می تواند به صورت سفارشی برای هر برنامه ای ساخته شود.

تمام کابل ها از کارخانه خاتمه یافته و از قبل آزمایش شده اند و از عملکرد بالا و سهولت نصب اطمینان حاصل می کنند. مجموعه های Fanout را می توان با هر کانکتور فیبر تک و هر نوع الیاف اصلی ساخت. این کابل ها برای همکاری با محصولات توزیع فیبر MPO طراحی شده اند.

کاست های توزیع فیبر MPO با چگالی بالا تراکم فیبر بی نظیری را ارائه می دهند و به گونه ای طراحی شده اند که در کنار پانل های با چگالی بالا استفاده شوند. هر کاست دارای یک مجموعه fanout است که از اتصال فیبر MPO 12 به 6 جفت دو طرفه LC تبدیل می شود.

کاست ها طوری طراحی شده اند که با مجموعه LC Uniboot برای بالاترین تراکم موجود نصب شوند. ترکیب پانل و کاست قادر است 144 فیبر در 1RU ، 288 فیبر در 2RU و 576 فیبر در 4RU پشتیبانی کند. کابل های مهار MTP / MPO با گزینه های فیبر 8 ، 12 ، 24 ، 36 ، 48 ، 72 ، 96 و 144 موجود است

پانل های مدیریت فیبر Rack Mount با چگالی بالا تراکم و عملکرد بی نظیر فیبر را ارائه می دهد. پانل ها قادر به پشتیبانی 144 فیبر در 1RU ، 288 فیبر در 2RU و 576 فیبر در 4RU هستند.

این پنل ها از کاست های توزیع MPO با تراکم بالا پشتیبانی می کنند که امکان توسعه MPO مقیاس پذیر را فراهم می کند و اجزای مدیریت فیبر را در خود جای داده است.

مزایای استقرار سریع
از آنجا که محصولات MPO/MTP به صورت کارخانه خاتمه یافته اند ، می توان آنها را به راحتی و به سادگی نصب کرد. آنها از مکانیزم چفت و بست ساده برای فشار دادن و برداشتن آسان و بصری استفاده می کنند.

بنابراین ، فرآیند نصب فقط شامل کشیدن و وصل کردن ، از بین بردن تمام مشکلات غیرقابل پیش بینی خاتمه میدان است. تخمین زده می شود که زمان نصب پچکورد MPO – MTP در مقایسه با سیستم های کابل کشی معمولی تا 75 درصد کاهش یابد.

تراکم بالا
کانکتور MPO/MTP که دارای اندازه یک کانکتور SC است ، می تواند 12/24 فیبر را در خود جای دهد و 12/24 برابر چگالی را تأمین می کند.

مقیاس پذیری
همانطور که همه می دانیم ، اکثر پچکورد MPO – MTP راه حل های مدولار هستند. این گزینه مناسب برای سهولت در توسعه و پیکربندی سریع و آسان سیستم است.

صرفه جویی در هزینه
فرآیند نصب پچکورد MPO – MTP ساده و آسان است. بنابراین ، زمان نصب که شامل نیروی کار پرهزینه و مجرب است می تواند به حداقل برسد.