sitting


CWDM SFP و DWDM SFP – کدام یک مناسب تر است؟

دسته

تکنولوژی

CWDM SFP و DWDM SFP – کدام یک مناسب تر است؟

تفاوت بین CWDM SFP وDWDM SFP

(SFP (Pluggable Small-Factor Pluggable به منظور مطابقت با استانداردهای توافق نامه چند منبع (MSA) طراحی شده است تا از سازگاری تجهیزات شبکه اطمینان حاصل شود. اخیراً ، فناوری multiplexing (WDM) تقسیم طول موج مورد استقبال در سراسر جهان قرار گرفته است. این فناوری است که تعدادی از سیگنال های حامل نوری را در طول موج های مختلف از نور لیزر بر روی یک فیبر نوری تکثیر می کند. با استفاده از فناوری WDM ، ماژول های SFP طول موج های متفاوتی را به آنها اختصاص می دهند. در ادامه به شرح مختصری از دو نوع ماژول SFP می پردازیم: DWDM و CWDM

مروری بر cwdm sfp

CWDM SFP نوعی فرستنده نوری است که از فناوری CWDM استفاده می کند. مشابه با ماژول SFP معمولی ، CWDM SFP هم مانند سایر sfp های معمولی دارای فرستنده و گیرنده است . به پورت SFP یا اسلات سوئیچ یا روتر وصل می شود و درگاه را با شبکه فیبر نوری وصل می کند. ماژول های فرستنده گیرنده CWDM SFP برای اتصال تجهیزات از رابط SFP استفاده می کنند و برای اتصال شبکه نوری از رابط فیبر LC / PC دوگانه استفاده می کنند.

به خوبی شناخته شده است که ماژول های CWDM SFP در 8 طول موج از 1470 نانومتر تا 1610 نانومتر پوشش می دهند. تصویر زیر CFD های CWD با طول موج و کدهای رنگی آنها را نشان می دهد.

DWDM SFP

DWDM (Multiplexing Dense Dual Wave-Division Division) از فرستنده های SFP به عنوان بخشی از یک شبکه نوری DWDM برای تهیه پهنای باند با ظرفیت بالا در یک شبکه فیبر نوری استفاده می شود 32 طول موج ثابت وجود دارد که از شبکه بین المللی ارتباطات از راه دور (ITU) 100 گیگاهرتز پشتیبانی می کند. ساختار داخلی DWDM SFP در زیر نشان داده شده است

DWDM SFP

فرستنده CWDM SFP به طور گسترده ای در ارتباطات نوری برای ارتباط از راه دور و ارتباطات داده استفاده می شود. این برنامه برای عملیات در Metro Access Rings و شبکه های Point-to-Point با استفاده از شبکه نوری همزمان (SONET) ، SDH (سلسله مراتب دیجیتال همزمان) ، گیگابیت اترنت و تجهیزات شبکه فیبر کانال طراحی شده است. DWDM SFP همچنین می تواند در DWDM SONET / SDH (با یا بدون FEC) استفاده شود ، اما برای مسافت انتقال طولانی تر مانند پیوندهای 200 کیلومتری و پروتکل پروتکل اترنت / فیبر استفاده می شود.

از نظر کم هزینه ، ماژول CWDM SFP نسبت به DWDM SFP ارزان است. این یک راه حل مناسب و مقرون به صرفه برای اتخاذ گیگابیت اترنت و فیبر کانال ارائه می دهد. از طرف دیگر ، کلید در انتخاب ماژول های DWDM vs CWDM SFP در تفاوت بین CWDM و DWDM نهفته است. آنها به روشهای مختلف تقسیم نور اشاره می کنند. به عنوان مثال ، CWDM از فاصله وسیع تری بین کانال ها استفاده می کند ، SFP های ارزان قیمت را فراهم می کند ، و DWDM از فاصله کانالهای متراکم تری استفاده می کند ، که امکان استفاده از طول موج های بیشتر بر روی یک فیبر واحد را می دهد. DWDM معمولاً در شبکه های بزرگ نوری از مسافت طولانی تر استفاده می شود. بنابراین اگر به دنبال ماژول های SFP در مسافت طولانی و دارای مقیاس پذیری بهتر هستید ، ماژول DWDM SFP انتخاب ایده آل است.

اریونت تولید کننده تجهیزات D/CWDM بصورت ماژولار می باشد .

Leave a Reply