ماژول فیبر نوری SFP-1310/1490-40U

ماژول فیبر نوری SFP-1310/1490-40U  ماژولی است که اطلاعات را از طریق یک کابل فیبر نوری به جای کابل ارسال و دریافت می کند. رسانه ای که برای انتقال سیگنال ها از یک سر به سر دیگر استفاده می شود ، یک پرتو نور است که اغلب به عنوان پرتو لیزر نامیده می شود. برعکس ، سیم الکتریکی از جریان الکتریکی به عنوان رسانه ای برای انتقال سیگنال ها استفاده می کند.

ارتباطات فیبر نوری چشم انداز دنیای شبکه را کاملاً تغییر داده است. این شبکه های پرسرعت و انتقال داده های کارآمد و قابل اعتماد را فعال کرده است. همه شبکه های فیبر نوری از فرستنده های نوری استفاده می کنند که ماژول های قابل تعویض داغ وصل شده به تجهیزات ارتباطی هستند. انواع گیرنده های نوری توسعه یافته اند و در حال حاضر در شبکه های مختلف در سراسر جهان مورد استفاده قرار می گیرند.

1.25G BIDI 1310nm/1490nm SMF SFP Fiber Transceiver Module 40km

SFP-1310/1490-40U compatible 1.25G SFP BIDI Single fiber 1310nm/1490nm 40KM Transceiver

 نام محصول :Optical Transceiverنوع:SFP
پهنای باند:1.25Gb/sطول موج :TX:1310nm/ RX: 1490nm
فاصله:40KMکانکتور:Single LC
دمای کارکرد:-20~70 C -40~85 Cگارانتی :2سال

 

این مقاله بینشی راجع به انواع مختلف ماژول فیبر نوری  ، سیستم هایی که می توانند از ماژول فیبر نوری استفاده کنند ، ارائه می دهد و همچنین نحوه استفاده از ماژول فیبر نوری CBO-IT با تجهیزات ارتباطی چندین تولید کننده تجهیزات اصلی (OEM) را توضیح می دهد.

از فرستنده ماژول فیبر نوری برای چه سیستم هایی می توان استفاده کرد؟

ماژول فیبر نوری SFP-1310/1490-40U برای تعداد زیادی از شبکه ها استفاده می شود و معمولاً مستقل از پروتکل هستند. فرستنده های نوری دستگاه های لایه فیزیکی هستند و هدف آنها فقط ارسال و دریافت داده ها در قالب پالس های نوری است. این پالس های نوری سپس به بیت تبدیل شده و به تجهیزات ارتباطی ارائه می شوند. کاربردهای اصلی گیرنده های نوری عبارتند از:

  • Ethernet
  • Fibre Channel
  • InfiniBand
  • SDH/SONET

اترنت پرکاربردترین فناوری شبکه است. تقریباً هر شبکه داده از اترنت به عنوان فناوری اصلی خود استفاده می کند. فن آوری دیگری که به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرد کانال فیبر است که در درجه اول برای شبکه های ذخیره سازی استفاده می شود. کانال فیبر از فرستنده های نوری سفارشی برای پشتیبانی از پروتکل کانال فیبر و سرعتهای متفاوت از استانداردهای اترنت استفاده می کند.

به عنوان مثال ، ماژول فیبر نوری اترنت با پهنای باند 1 گیگابیت بر ثانیه ، 10 گیگابیت بر ثانیه ، 40 گیگابیت بر ثانیه و 100 گیگابیت بر ثانیه در دسترس هستند در حالی که فرستنده های نوری کانال فیبر با سرعت 4 گیگابیت بر ثانیه ، 8 گیگابیت بر ثانیه ، 16 گیگابیت بر ثانیه ، 32 گیگابیت بر ثانیه و غیره در  اریونت تولید میگردد.

ماژول فیبرنوری InfiniBand در شبکه های خاصی که از پروتکل InfiniBand استفاده می شود نیز استفاده می شود. ماژول فیبرنوری QSFP از InfiniBand پشتیبانی می کنند. دیگر گیرنده های کمتر مورد استفاده ، فرستنده های نوری SDH/SONET هستند که در شبکه های نوری فعال استفاده می شوند. اینها ارتباط سریعتر را بر روی کابلهای فیبر نوری در یک شبکه در مقیاس بزرگ که می تواند در یک منطقه فیزیکی و جغرافیایی وسیع پخش شود ، امکان پذیر می سازد. SDH/SONET همچنین انتقال چند پروتکل را فعال می کند.

آیا ماژول فیبر نوری SFP-1310/1490-40U اریونت با سایر برندهای موجود در بازار سازگار است؟

ماژول فیبر نوری تجهیزات مبتنی بر استانداردها با ضریب فرم ، تنظیمات پین و سایر پارامترهای الکتریکی و نوری دقیقاً برای هر تولید کننده یکسان هستند. استفاده از ماژول  نوری سازنده تجهیزات با تجهیزات ضروری نیست ، بلکه می توان از هر فرستنده نوری استاندارد استفاده کرد.

ماژول فیبر نوری SFP-1310/1490-40U  اریونت طیف گسترده ای از انتخاب ها را ارائه می دهند و کاملاً بر اساس استانداردها است ، بنابراین می توان آن را تقریباً با هر سازنده تجهیزات سازگار با استاندارد استفاده کرد. فروشندگان پیشرو که توسط ماژول های نوری اریونت پشتیبانی می شوند عبارتند از:

ساخت ایران -سازگار با محصولات مختلف موجود در بازار -2سال ضمانت

برند اریونت

ماژول فیبر نوری SFP-1310/1490-40U

دسته:

دوسال گارانتی:

تمامی تولیدات آریونت از دو سال گارانتی برخوردارند.