5G چه کاری می تواند انجام دهد؟

شبکه 5g

5G چه کاری می تواند انجام دهد؟

امروزه شبکه های 5G به یک روند تبدیل شده است. بیشتر و بیشتر تولید کنندگان شروع به تولید محصولات 5G می کنند. در آینده ، 5G به طور فزاینده ای بر همه جنبه های زندگی ما تأثیر می گذارد. و اما یک سوال : 5G چه کاری می تواند انجام دهد؟

1. بهبود پهنای باند

تغییر به 5G بدون شک شیوه تعامل روزانه ما با فناوری را تغییر خواهد داد ، اما اگر می خواهیم به استفاده از پهنای باند تلفن همراه ادامه دهیم ، یک ضرورت مطلق است.

ظرفیت شبکه های مخابراتی در بسیاری از کلانشهرها رو به اتمام است. در برخی از شهرها ، کاربران در حال حاضر با کندی در ساعات شلوغ روز مواجه هستند. 5G طیف عظیمی از طیف را در باندهایی که برای ترافیک پهنای باند تجاری استفاده نشده اند ، می افزاید.

2. وسایل نقلیه خودران(بدون سرنشین)

انتظار می رود شاهد افزایش وسایل نقلیه خودران با سرعت 5G در سراسر دنیا باشیم. در آینده ، وسیله نقلیه شما با سایر وسایل نقلیه در جاده ارتباط برقرار می کند ، در مورد شرایط جاده به سایر خودروها اطلاعات می دهد و اطلاعات عملکردی را به رانندگان و خودروسازان ارائه می دهد. اگر خودرویی با سرعت جلوتر از شما ترمز می کند ،  خودروی شما بلافاصله در مورد آن اطلاعات به دست می اورد و سیستم  ترمز از برخورد با  آن جلوگیری می کند این نوع ارتباط بین خودرو ها می تواند جان هزاران نفر را نجات دهد.

3. ایمنی عمومی و زیرساخت ها

5G به شهرها و سایر شهرداری ها و مراکز کنترلی اجازه می دهد تا کارآمدتر عمل کنند. شرکت های خدماتی قادر خواهند بود به راحتی استفاده از راه دور را ردیابی کنند ، سنسورها می توانند در صورت خاموش شدن سیلاب ها یا روشنایی خیابان ها به ادارات خدمات عمومی اطلاع دهند و شهرداری ها قادر خواهند بود دوربین های نظارتی را به سرعت و ارزانتر نصب کنند.

4. کنترل دستگاه از راه دور

از آنجا که 5G تاخیر قابل ملاحظه ای دارد ، کنترل از راه دور ماشین آلات سنگین به واقعیت تبدیل می شود. در حالی که هدف اصلی کاهش خطر در محیط های خطرناک است ، این امر همچنین به تکنسین هایی با مهارت های تخصصی اجازه می دهد ماشین آلات را از هر نقطه در جهان کنترل کنند.

5. مراقبت های بهداشتی

مولفه ارتباطات بسیار با تأخیر کم (URLLC) 5G می تواند مراقبت های بهداشتی را به طور اساسی تغییر دهد. از آنجا که URLLC تأخیر 5G را حتی بیشتر از آنچه با پهنای باند تلفن همراه پیشرفته مشاهده می کنید کاهش می دهد ، دنیایی از امکانات جدید باز می شود. انتظار می رود در سال های آینده شاهد بهبود در پزشکی از راه دور ، بهبود از راه دور و فیزیوتراپی از طریق AR ، جراحی دقیق و حتی جراحی از راه دور باشیم.بیمارستان ها می توانند شبکه های حسگر عظیمی برای نظارت بر بیماران ایجاد کنند ، پزشکان می توانند قرص های هوشمند را برای پیگیری رعایت مقررات تجویز کنند و بیمه گران حتی می توانند مشترکین را برای تعیین درمان و فرایندهای مناسب نظارت کنند.

6. اینترنت اشیا

یکی از هیجان انگیزترین و مهمترین جنبه های 5G تأثیر آن بر اینترنت اشیا است. در حالی که ما در حال حاضر سنسورهایی داریم که می توانند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند ، آنها نیاز به منابع زیادی دارند و به سرعت ظرفیت داده LTE را کاهش می دهند.

با سرعت 5G و تأخیر کم ، اینترنت اشیا از طریق ارتباطات بین سنسورها و دستگاه های هوشمند تأمین می شود در مقایسه با دستگاه های هوشمند فعلی موجود در بازار ، دستگاه های5Gبه منابع کمتری احتیاج دارند ، زیرا تعداد زیادی از این دستگاه ها می توانند به یک ایستگاه پایه متصل شوند و این کارایی آنها را بسیار بیشتر می کند.

بیشتر بدانید:5G  چیست؟

در خواست مشاوره

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
فهرست