راه حل های MPO / MTP

ضرورت افزایش پهنای باند در مراکز داده همچنان ادامه دارد و کابل های فیبر مالتی مد به عنوان یک راه حل نوری مفید پشتیبانی شده اند. مجموعه های کابل MTP/MPO ، به عنوان یک راه حل فوق العاده برای اتصال سریع و ثابت فیبر مالتی مد ، راهی عملیاتی برای راه حل های شبکه 40GbE و 100GbE ارائه می دهد و یک شبکه با عملکرد بالا و سرعت بالا را تضمین می کند.

کانکتور MTP/MPO

در کابل های فیبر MTP/MPO ، همانطور که از نام آنها مشخص است ، کابل های فیبر MTP/MPO با اتصال دهنده های MTP/MPO در یک سر یا دو سر کابل های فیبر خاتمه می یابند. کانکتورهای MTP/MPO می توانند اتصال سریع و ثابت را برای حداکثر 12 فیبر ایجاد کنند. MPO مخفف صنعت عبارت “multi-fiber push on” است. اتصالات MPO معمولاً توسط دو سند مختلف تعریف می شوند. یکی IEC-61754-7 است ، استانداردی که معمولاً برای اتصالات MPO در سطح بین المللی ذکر می شود. همچنین EIA/TIA-604-5 ، که با نام FOCIS 5 نیز شناخته می شود ، رایج ترین استانداردی است که در ایالات متحده مورد استفاده قرار می گیرد. اتصال MTP ، در واقع ، نسخه بهبود یافته اتصال MPO است. مطابق با تمام اتصالات MPO است. تصویر زیر فقط نشان می دهد که اتصالات MTP چیست.

کابل های فیبر MTP/MPO

کابل های فیبر MTP/MPO ، به عنوان بخشی حیاتی از سیستم کابل کشی MPO/MTP ، برای انجام عملیات سریع و سازگار برای سیستم اتصال چند فیبر در مراکز داده در نظر گرفته شده است. هر کابل فیبر MTP شامل 12 فیبر یا 6 کانال دو طرفه در یک کانکتور است ، بنابراین فضای کمتری نیاز است. همچنین فیبر MTP/MPO با خواص نوری و مکانیکی عالی تولید می شوند که باعث می شود مقیاس پذیری بهتری را نیز ارائه دهند. مدیریت و نگهداری آنها آسان است. کابل های فیبر MTP/MPO می توانند هزینه و فضای زیادی را تا حدی ذخیره کنند. شکل زیر یک کابل فیبر MTP را نشان می دهد.

وقتی صحبت از انواع آن می شود ، کابل های فیبر MTP/MPO روی کابل های تنه MTP/MPO و کابل های مهار MTP/MPO قرار می گیرند. مورد اول ، که در 12-144 تعداد موجود است ، برای استفاده از چگالی بالا برنامه ریزی شده است. با استفاده از کابل های تنه MTP/MPO ، نصب ستون فقرات فیبر نوری کامل بدون هیچ گونه خاتمه میدانی قابل دسترسی است. دومی ، موجود در 8-144 n ، کابل مهار ، همچنین به نام فن خروجی یا کابل برک آوت ، یک مجموعه کابل است که برای شکستن یک تنه MPO/MTP برای اتصال جداگانه (مانند LC ، SC و غیره) ، در برای تغذیه با تجهیزات فعال آنها اتصال به تجهیزات یا پانل هایی را که با سایر اتصالات استاندارد خاتمه یافته اند ، ارائه می دهند.

کاست های MTP/MPO

کاست های MTP/MPO برای پیوستن به ستون فقرات MTP/MPO با وصله LC/SC/ST/FC و کاهش زمان نصب و هزینه برای تنظیمات شبکه نوری استفاده می شود. آنها قادر به ارائه ایمن بین اتصال MTP/MPO و LC/SC/ST/FC هستند. کاست های استاندارد MTP/MPO می توانند پیکربندی 12 یا 24 پورت را در خود جای دهند.  تصویر زیر یک کاست MTP/MPO را نشان می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

در خواست مشاوره

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
فهرست