QoS چیست ؟

چرا QOS مهم است؟

شبکه های کسب و کار سنتی به عنوان نهادهای جداگانه عمل می کردند. تماس های تلفنی و کنفرانس های تلفنی توسط یک شبکه انجام می شد، در حالی که لپ تاپ ها، رایانه های رومیزی، سرورها و سایر دستگاه ها به سوئیچ شبکه دیگری متصل بودند. آنها به ندرت از مسیرهای خود عبور می کردند، مگر اینکه رایانه ای از خط تلفن برای دسترسی به اینترنت استفاده میکرد و اهمیت qos  مهم نبود.

وقتی شبکه‌ها فقط داده‌ها را حمل می‌کردند، سرعت خیلی مهم نبود. اما در حال حاضر، برنامه‌های کاربردی تعاملی که محتوای صوتی و تصویری را حمل می‌کنند باید با سرعت بالا، بدون از دست دادن بسته‌ها یا تغییرات در سرعت  تحویل داده شوند.

اهمیت QoS به ویژه برای تضمین عملکرد بالای برنامه های کاربردی مهم که به پهنای باند بالا برای ترافیک بلادرنگ نیاز دارند، مهم است.

برای مثال، به کسب‌وکارها کمک می‌کند تا عملکرد برنامه‌های را که اغلب دارای حداقل نیاز پهنای باند، حداکثر محدودیت‌های تأخیر، و حساسیت بالا به لرزش و تأخیر هستند، مانند VoIP و کنفرانس ویدیویی، اولویت‌بندی کنند.

QoS به کسب‌وکارها کمک می‌کند تا از تأخیر این برنامه‌های حساس جلوگیری کنند و از عملکرد آنها در سطح مورد نیاز کاربران اطمینان حاصل کنند.

به عنوان مثال، بسته های گم شده می تواند باعث تاخیر در پخش جریانی شود که در نتیجه کیفیت صدا و ویدیوی یک تماس کنفرانس ویدیویی متزلزل و غیرقابل استفاده می شود.

QoS اهمیت فزاینده ای دارد زیرا الزامات عملکرد شبکه با تعداد روزافزون افرادی که از آنها استفاده می کنند تطبیق می یابد.

جدیدترین برنامه‌ها و خدمات آنلاین به پهنای باند و عملکرد شبکه بسیار زیادی نیاز دارند و کاربران در هر زمان خواستار ارائه عملکرد بالا هستند. بنابراین، سازمان‌ها باید تکنیک‌ها و فناوری‌هایی را به کار گیرند که بهترین خدمات ممکن را تضمین کنند.

با ادامه بلوغ اینترنت اشیا (IoT) QoS نیز اهمیت فزاینده ای پیدا می کند.

به عنوان مثال، در بخش تولید، ماشین‌ها در حال حاضر از شبکه‌ها استفاده می‌کنند تا وضعیت به‌روزرسانی‌های بلادرنگ را در مورد هر مشکل احتمالی ارائه دهند. بنابراین، هرگونه تاخیر در بازخورد می‌تواند باعث اشتباهات پرهزینه در شبکه اینترنت اشیا شود. QoS جریان داده را قادر می سازد در شبکه اولویت داشته باشد و تضمین می کند که اطلاعات در سریع ترین زمان ممکن جریان یابد.

شهرها اکنون مملو از حسگرهای هوشمند هستند که برای اجرای پروژه‌های اینترنت اشیا در مقیاس بزرگ مانند ساختمان‌های هوشمند حیاتی هستند. داده‌های جمع‌آوری‌شده و تجزیه‌وتحلیل‌شده، مانند داده‌های رطوبت و دما، اغلب به زمان بسیار حساس هستند و نیاز به شناسایی، علامت‌گذاری و در صف‌بندی مناسب دارند.

مزایای QOS

استقرار QoS برای کسب و کارهایی که می خواهند از در دسترس بودن برنامه های کاربردی حیاتی تجاری خود اطمینان حاصل کنند، بسیار مهم است. برای ارائه پهنای باند متمایز و حصول اطمینان از اینکه انتقال داده بدون وقفه در جریان ترافیک یا ایجاد تلفات بسته ها انجام می شود، حیاتی است.

 

در خواست مشاوره

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
فهرست