مدیا کانورتور POE چطور کار می کند ؟

مدیا کانورتور poe تک پورت

مدیا کانورتور POE چطور کار می کند ؟

برای غلبه بر محدودیت فاصله انتقال کابل کشی مس سنتی ، معمولاً اینگونه است که مبدل فیبر نوری برای اتصال مس به فیبر نصب  می شود. مبدل فیبر با PoE به عنوان یک نوع مبدل فیبر نوری ، همین کار را انجام می دهد اما عملکرد اضافی برای تأمین برق از طریق اترنت را نیز فراهم می کند. چگونه از مدیا کانورتور poe  استفاده کنیم؟ این مقاله قصد داریم اساس مدیا کانورتور PoE را برای  یادگیری بیشتر در مورد آن توضیح دهیم.

مدیا کانورتور PoE  چیست؟

به طور سنتی ، مبدل های فیبر نوری  فقط می توانند داده ها را انتقال دهند. در حالی که مبدل فیبر PoE نه تنها می تواند به کاربران در ایجاد پیوند فیبر به  اترنت کمک کند بلکه به عنوان تجهیزات منبع تغذیه (PSE) برای تأمین برق یک یا دو دستگاه مجهز به شبکه (PD) از طریق کابل شبکه نیز عمل می کند.

با استفاده از مدیا کانورتور PoE مانند مبدل فیبر 10/100/100 که در زیر نشان داده شده است ، یک راه حل انعطاف پذیر و مقرون به صرفه برای پیاده سازی و بهینه سازی پیوندهای فیبر ارائه می دهد. علاوه بر این ، مانند سایر مبدل های رسانه اترنت که محدودیت فاصله کابل های اترنت را از بین میبرد ، مبدل های فیبر PoE فاصله شبکه را از طریق فیبر به PD هایراه دور مانند تلفن های  VoIP ، نقاط دسترسی بی سیم ، دوربین های امنیتی و نقطه پایانه های فروش (POS) در سیستم های کنترل دما را از بین میبرد.

مدیا کانورتور poe

مدیا کانورتور poe

مدیا کانورتور فیبر نوری PoE چگونه کار می کند؟

تصویر زیر نشان می دهد که چگونه مدیا کانورتور  PoE اتصالات فیبر به مس را بین سوئیچ فیبر و نقطه دسترسی بی سیم فراهم می کند و به طور همزمان پاور نقطه دسترسی را تأمین می کند. همانطور که در شکل نشان داده شده است ، فیبر برای یک فاصله طولانی از سوئیچ فیبر تا مدیا کانورتور PoE واقع در نزدیکی یک منبع تغذیه AC یا DC مناسب کار می کند ، جایی که تبدیل فیبر به مس را انجام می دهد. در انتهای دیگر کابل UTP که داده و پاور  را با هم انتقال میدهد، نقطه دسترسی بی سیم(که میتواند سایر تجهیزاتی باشد که از تکنولوزی poe  را پشتیبانی میکنند) است که تا 100 متر با مبدل فیبر PoE به اترنت فاصله دارد.

اتصال مدیا کانورتور poe

اتصال مدیا کانورتور poe

چگونه از مبدل مدیا کانورتور PoE  استفاده کنیم؟

سه کاربرد اصلی مدیا کانورتور  PoE وجود دارد: دوربین های فیبر به IP ، فیبر به نقاط دسترسی بی سیم(access point) و(سایر تجهیزاتی که از poe  پشتیبانی میکنند). در اینجا ما فیبر را به دوربین های IP به عنوان مثال می گیریم تا کاربرد مبدل رسانه PoE را توضیح میدهیم.

قبل از شروع مراحل نصب ، به این تجهیزات نیاز دارید: سوئیچ فیبر گیگابیتی ، مدیا کانورتور poe، دوربین IP ، کابل شبکه اترنت (مانند Cat5e / Cat6) ,پچکورد (مانند OS2 / OM4) ، و دو ماژولSFP.

مرحله 1: یک ماژول SFP را به پورت فیبر مدیا کانورتور PoE و یک ماژول SFP را به پورت SFP سوئیچ وصل کنید.

مرحله 2: یک کابل فیبر نوری را به ماژول SFP موجود در مبدل رسانه PoE و انتهای دیگر کابل به سوئیچ وصل کنید.

مرحله 3: پورت های RJ45 مبدل فیبر PoE و دوربین IP را با استفاده از کابل اترنت UTP متصل کنید.

چگونه مدیا کانورتور  PoE مناسب را انتخاب کنیم؟

چگونه بهترین مدیا کانورتور فیبر نوری PoE متناسب با نیاز شبکه را انتخاب کنیم؟ نکاتی وجود دارد که باید آنها را در نظر بگیریم.

پهنای باند:پهنای باند مدیا کانورتور  PoE اولین چیزی است که باید مورد توجه قرار گیرد. مبدل های فیبر نوری PoE 10M ، 100M ، 1000M ، 10 / 100M و 10/100 / 1000M در بازار وجود دارد که می توانید مدل مورد نظر را انتخاب کنید.

تعداد پورت و نوع پورت :در بیشتر موارد ، یک مدیا کانورتور فیبر نوری PoE دارای یک پورت فیبر و یک پورت RJ45 است ، اما مبدل های فیبر PoE به اترنت PoE وجود دارد که دارای چندین پورت مانند یک یا دو پورت فیبر و چهار پورت RJ45 است.

سینگل مد یا مالتی مد: با توجه به رسانه انتقال ، مدیا کانورتور  PoE را می توان به مبدل سینگل مد و مالتی مد تقسیم کرد ، که این امر بر فاصله انتقال و ماژول های فیبر نوری / کابل های پچکورد فیبر قابل استفاده تأثیر می گذارد.

دمای کارکرد: خصوصاً در صورتاستفاده از مدیا کانورتور PoE در محیط  صنعتی باید به این نکته توجه داشت. به یاد داشته باشید که دمای عملکرد مبدل رسانه را بررسی کنید تا ببینید آیا می تواند در دمای بالا کار کند (به طور کلی از -40 درجه سانتیگراد تا 75 درجه سانتیگراد). بنابراین باید دمای کار را با تولید کنندهمدیا کانورتور  خود بررسی کنید که آیا می توانید آنها را در محیط های صنعتی  نصب کنید.

استانداردها: به طور کلی مدیا کانورتور  PoE با IEEE802.3af ، IEEE802.3at یا IEEE802.3bt سازگار هستند. در هنگام خرید تاکید کنید که مدیا کانورتور PoE مورد نظر شما از این استانداردها پشتیبانی کند چون ممکن است مشکلاتی به وجود بیاورد و یا با سایر محصولات شبکه  سازگاری نداشته باشد.

اریونت در ایران تولید کننده مدیا کانورتور poe تک پورت و پهار پورت می باشد.

مدیا کانورتور چیست
مدیا کانورتور planet
مدیا کانورتور دی لینک
مدیا کانورتور تک پورت
مدیا کانورتور مالتی مود
مدیا کانورتور فیبر
مدیا کانورتور mc210cs
مدیا کانورتور نت لینک
مدیا کانورتور فیبر نوری
مدیا کانورتور ایرانی
مدیا کانورتور فیبر به اترنت
مدیا کانورتور e1 به اترنت
انواع مدیا کانورتور فیبر نوری
مدیا کانورتر تک پورت
مدیا کانورتور تی پی لینک
مدیا کانورتور فیبر نوری پلنت gt-802 s
پلنت مدیا کانورتور
مدیا کانورتر تک کور
مدیا کانورتور تک کر
تعمیر مدیا کانورتور
خرید مدیا کانورتور
خرید مدیا کانورتور planet
مدیا کانورتور دیجی کالا
مدیا کانورتور sfp دی لینک dmc-g01lc
فروش مدیا کانورتور دی لینک
مدیا کانورتور فیبر نوری دی لینک
دستگاه مدیا کانورتور
دانلود مدیا کانورتر
مدیا کانورتور سپیتام
مدیا کانورتور سیسکو
مدیا کانورتور فیبر نوری سینگل مود
مدیا کانورتر شبکه
قیمت مدیا کانورتر شبکه
شاسی مدیا کانورتور
مدیا کانورتر صنعتی
مدیا کانورتور فیبر نوری چیست
فروش مدیا کانورتور planet
مدیا کانورتور قیمت
قیمت مدیا کانورتور فیبر نوری
قیمت مدیا کانورتور دی لینک
قیمت مدیا کانورتور planet
قیمت مدیا کانورتور gt 802s
قیمت مدیا کانورتور تی پی لینک
کارایی مدیا کانورتور
مدیا کانورتور گیگ
مدیا کانورتور میکرونت
مبدل مدیا کانورتور
نصب مدیا کانورتور
مدیا کانورتور 1000
مدیا کانورتور dmc-810sc
مدیا کانورتور پلنت gt-802 s
مدیا کانورتور d’link dmc 810sc

در خواست مشاوره

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
فهرست