SFP 1G

درخواست مشاوره

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید

(Small Form-factor Pluggable) یک فرستنده گیرنده کوچک که به پورت SFP یک سوئیچ شبکه متصل می شود و در انتهای دیگر به فیبرهای فیبر نوری و Gigabit Ethernet (GbE) متصل می شود. ماژول های SFP که با گیرنده GBIC جایگزین می شوند ، به دلیل اندازه کوچکتر ، “mini-GBIC” نیز نامیده می شوند. با انتخاب ماژول SFP مناسب ، همان پورت الکتریکی روی سوئیچ می تواند به فیبرهایی با طول موج و انواع مختلف (چند حالته یا تک حالته) متصل شود. در صورت ارتقاء فیبر ، ماژول SFP جایگزین می شود.

SFP سیگنال های الکتریکی سریال را به سیگنال های نوری سریال و برعکس تبدیل می کند. ماژول های SFP قابل تعویض داغ هستند و حاوی اطلاعات ID و سیستم برای سوئیچ هستند.

پورتهای ترکیبی SFP
پورت های ترکیبی با پورت های اترنت مرتبط می شوند. به عنوان مثال ، اگر یک گیرنده گیرنده SFP به درگاه SFP 24 متصل باشد ، درگاه اترنت 24 حتی اگر کابل به برق متصل باشد غیرفعال می شود.

پشتیبانی 10 گیگابیت (SFP+ و XFP)
فرستنده های گیرنده XFP برای اداره 10 خط نوری گیگابیت ایجاد شدند ، زیرا SFP تنها 4.25 گیگابیت بر ثانیه را پشتیبانی می کرد. اندازه ماژول مشابه SFP ، SFP+ بعداً برای پردازش 10 گیگابیت بر ثانیه معرفی شد اما به مدارهای بیشتری در دستگاه میزبان نیاز داشت. در نتیجه ، پورت های SFP+ بیشتر در کارتهای افزونه برای سرورها و سوئیچ های سازمانی یافت می شوند. به فرستنده گیرنده و GBIC مراجعه کنید.

SFP+ و XFP (10 گیگابایت)

هر دو از 10 گیگابیت اترنت پشتیبانی می کنند ، ماژول SFP+ (سمت چپ) باریک تر و کوتاهتر از ماژول XFP (راست) است. یک کابل می تواند در یک طرف به SFP+ و در طرف دیگر به XFP متصل شود.

فهرست