Education

راه حل های MPO / MTP

V_MPO_MTP_Solutions

راه حل های MPO / MTP

ضرورت افزایش پهنای باند در مراکز داده همچنان ادامه دارد و کابل های فیبر مالتی مد به عنوان یک راه حل نوری مفید پشتیبانی شده اند. مجموعه های کابل MTP/MPO ، به عنوان یک راه حل فوق العاده برای اتصال سریع و ثابت فیبر مالتی مد ، راهی عملیاتی برای راه حل های شبکه 40GbE و 100GbE ارائه می دهد و یک شبکه با عملکرد بالا و سرعت بالا را تضمین می کند.

کانکتور MTP/MPO

در کابل های فیبر MTP/MPO ، همانطور که از نام آنها مشخص است ، کابل های فیبر MTP/MPO با اتصال دهنده های MTP/MPO در یک سر یا دو سر کابل های فیبر خاتمه می یابند. کانکتورهای MTP/MPO می توانند اتصال سریع و ثابت را برای حداکثر 12 فیبر ایجاد کنند. MPO مخفف صنعت عبارت “multi-fiber push on” است. اتصالات MPO معمولاً توسط دو سند مختلف تعریف می شوند. یکی IEC-61754-7 است ، استانداردی که معمولاً برای اتصالات MPO در سطح بین المللی ذکر می شود. همچنین EIA/TIA-604-5 ، که با نام FOCIS 5 نیز شناخته می شود ، رایج ترین استانداردی است که در ایالات متحده مورد استفاده قرار می گیرد. اتصال MTP ، در واقع ، نسخه بهبود یافته اتصال MPO است. مطابق با تمام اتصالات MPO است. تصویر زیر فقط نشان می دهد که اتصالات MTP چیست.

کابل های فیبر MTP/MPO

کابل های فیبر MTP/MPO ، به عنوان بخشی حیاتی از سیستم کابل کشی MPO/MTP ، برای انجام عملیات سریع و سازگار برای سیستم اتصال چند فیبر در مراکز داده در نظر گرفته شده است. هر کابل فیبر MTP شامل 12 فیبر یا 6 کانال دو طرفه در یک کانکتور است ، بنابراین فضای کمتری نیاز است. همچنین فیبر MTP/MPO با خواص نوری و مکانیکی عالی تولید می شوند که باعث می شود مقیاس پذیری بهتری را نیز ارائه دهند. مدیریت و نگهداری آنها آسان است. کابل های فیبر MTP/MPO می توانند هزینه و فضای زیادی را تا حدی ذخیره کنند. شکل زیر یک کابل فیبر MTP را نشان می دهد.

وقتی صحبت از انواع آن می شود ، کابل های فیبر MTP/MPO روی کابل های تنه MTP/MPO و کابل های مهار MTP/MPO قرار می گیرند. مورد اول ، که در 12-144 تعداد موجود است ، برای استفاده از چگالی بالا برنامه ریزی شده است. با استفاده از کابل های تنه MTP/MPO ، نصب ستون فقرات فیبر نوری کامل بدون هیچ گونه خاتمه میدانی قابل دسترسی است. دومی ، موجود در 8-144 n ، کابل مهار ، همچنین به نام فن خروجی یا کابل برک آوت ، یک مجموعه کابل است که برای شکستن یک تنه MPO/MTP برای اتصال جداگانه (مانند LC ، SC و غیره) ، در برای تغذیه با تجهیزات فعال آنها اتصال به تجهیزات یا پانل هایی را که با سایر اتصالات استاندارد خاتمه یافته اند ، ارائه می دهند.

کاست های MTP/MPO

کاست های MTP/MPO برای پیوستن به ستون فقرات MTP/MPO با وصله LC/SC/ST/FC و کاهش زمان نصب و هزینه برای تنظیمات شبکه نوری استفاده می شود. آنها قادر به ارائه ایمن بین اتصال MTP/MPO و LC/SC/ST/FC هستند. کاست های استاندارد MTP/MPO می توانند پیکربندی 12 یا 24 پورت را در خود جای دهند.  تصویر زیر یک کاست MTP/MPO را نشان می دهد.