Education

تفاوت poe با +poe

poe+

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

poe چیست؟

Power over Ethernet (PoE) فناوری است که به یک دستگاه از راه دور اجازه می دهد تا انرژی الکتریکی را به همراه داده ها از طریق کابل استاندارد در شبکه اترنت منتقل کند. این فناوری برای تلفن IP ، نقاط دسترسی بی سیم ، دوربین های IP ، هاب های شبکه و سایر دستگاه هایی در نظر گرفته شده است که اجرای کابل برق جداگانه برای آنها نامطلوب یا غیرممکن است.

فناوری PoE در استانداردهای IEEE 802.3af-2003 و IEEE 802.3at-2009 تشریح شده است. انواع مختلفی از این فناوری قبل از استاندارد اول وجود دارد ، اما از آنها به طور گسترده استفاده نمی شود و جهت استفاده های خاص سفارشی شده مورد استفاده قرار میگیرند.

طبق استاندارد IEEE 802.3af ، در کابل چهار زوجی ، برق از طریق دو جفت هادی تامین می شود. حداکثر قدرت به 15.4 وات در جریان ثابت حداکثر 400 میلی آمپر و ولتاژ اسمی 48 ولت می رسد. حداقل مقدار ولتاژ می تواند 36 ولت و حداکثر آن 57 ولت باشد. استاندارد 5 کلاس از دستگاه های مجهز به فناوری PoE را تعریف می کند. ، از صفر تا چهارم هر کلاس قدرت و پارامترهای فعلی خود را دارد. رایج ترین آنها کلاس اول است. برای آن ، جریان ورودی 120 میلی آمپر است و قدرت می تواند از 0.44 تا 3.84 وات متغیر باشد. کلاس چهارم استفاده نمی شود و مختص آینده است.

استاندارد IEEE 802.3at-2009  ، که با نام PoE + یا PoE plus نیز شناخته می شود ، قدرت را تا 25.5 وات فراهم می کند. این استاندارد دستگاه مصرف کننده را از دریافت برق بر روی هر چهار جفت کابل اترنت به طور همزمان منع می کند . با این حال ، برخی از تولیدکنندگان از انتشار دستگاههایی خبر می دهند که در همه جفت برق مصرف می کنند و بنابراین تا 60 وات قدرت دریافت می کنند.

این استاندارد علاوه بر استفاده از دو جفت رایگان در شبکه 10 / 100Base-T ، استفاده از قدرت فانتوم را برای انتقال نیرو نیز پیش بینی کرده است. ولتاژ منبع تغذیه به عنوان اختلاف بالقوه بین جفت رساناها اعمال می شود (به عنوان مثال ، طبق روش B بین جفت های 4-5 و 7-8). دستگاههای مدرن تر از انتقال برق از طریق سیمهای سیگنال ، یعنی 1 ، 2 ، 3 ، 6 پشتیبانی می کنند. این گزینه هزینه کابل و کار نصب را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد. این فناوری PoE اغلب در نقاط نظارت تصویری IP و نقاط دسترسی مشاهده می شود. استاندارد جفت هادی ها را برای منبع تغذیه و قطبیت آن مشخص می کند. این فناوری با سیستم های کابل کشی موجود ، از جمله کابل های رده 5 ، بدون نیاز به هیچ گونه تغییری در سیستم کابل کشی موجود ، کار می کند.

استانداردهای 802.3af PoE-A و PoE-B برای شبکه های 100 و 1000 مگابیت بر ثانیه ، 8 پین 8 پین pinout (RJ45)

PINS on Switch10/100 DC on Spares (روش B)10/100 Mixed DC & Data (روش A)1000 (1 گیگابیت بر ثانیه) DC & Bi-Data (روشB)1000 (1 گیگابیت بر ثانیه) DC & Bi-Data (روشA)
Pin 1Rx+Rx+ DC+TxRx A+TxRx // A+ DC+
Pin 2Rx−Rx− DC+TxRx A−TxRx // A− DC+
Pin 3Tx+Tx+ DC−TxRx B+TxRx // B+ DC−
Pin 4DC+استفاده نشدهTxRx // C+ DC+TxRx C+
Pin 5DC+استفاده نشدهTxRx // C− DC+TxRx C−
Pin 6Tx−Tx− DC-TxRx B−TxRx // B− DC−
Pin 7DC−استفاده نشدهTxRx // D+ DC−TxRx D+
Pin 8DC−استفاده نشدهTxRx // D− DC−TxRx D−

سوئیچ poe چیست؟

سوئیچ  PoE دستگاه هایی هستند که بخش های شبکه را به هم متصل می کنند ، هم داده و هم نیرو را از طریق PoE حمل می کنند. آنها غالباً به دستگاههای مجاور که فاقد منبع تغذیه هستند ، مانند چندین دوربین امنیتی متصل به نقاط دسترسی بی سیم در سیستم ، نیرو می دهند. سوئیچ  PoE همچنین از یک کانکتور استاندارد استفاده می کنند که باعث می شود نصب و استفاده از آن برای بسیاری از کاربران بدون درز انجام شود.

کاربران می توانند سوئیچ PoE را به صورت مرکزی مدیریت کنند ، که یکی از مزایای اصلی ارتقاء به PoE است. از نظر سیستم دوربین ها ، سوئیچ  PoE به کاربران امکان می دهد دوربین های IP را مستقیماً به جای سیستم ضبط ویدئو (NVR) به سوئیچ  PoE وصل کنند ، بنابراین دسترسی کلی NVR را افزایش می دهد. علاوه بر این ، نه افزایش برق و نه فرسودگی سوئیچ PoE آسیب نمی رسانند و در حین استفاده انرژی زیادی هدر نمی دهند.

چه دستگاه هایی که از سوئیچ  PoE استفاده می کنند:

اگرچه سوئیچ  PoE دارای مزایا و کاربردهای متنوعی در دنیای الکترونیک هستند ، اما برخی از برجسته ترین آنها شامل موارد زیر است:

دوربین های امنیتی IP
روترهای شبکه
متر ، کنترل کننده و سنسورها
تلفن های VoIP
کیوسک های از راه دور
وب کم های شبکه ای

سوئیچ  PoE مزایای مختلفی دارند که بر اساس دستگاه ها متفاوت است.

[/vc_column_text][vc_column_text]

محصولات مرتبط

[/vc_column_text][us_carousel post_type=”arionet_product” taxonomy_category=”%d8%b3%d9%88%db%8c%db%8c%da%86-poe” columns=”3″ title_size=”محصولات مرتبط” carousel_arrows=”1″ carousel_autoplay=”1″ carousel_interval=”4″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][/vc_column][/vc_row]