Education

SFP اصلی یا SFP غیراصلی

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

SFP اصلی یا SFP غیراصلی

هنگامی که ماژول های نوری  سازگار(غیره اصلی) ابتدا در بازار ظاهر شدند ، نگرانی ها و تردیدهای زیادی در مورد سازگاری و قابلیتکارکرد آنها وجود داشت. اما پس از  سالها ، فروشندگان سازگار برجسته خود را با کیفیت و شهرت خوب اثبات کردند. با این وجود هنوز عده ای در افسانه های ماژول های گیرنده OEM که توسط فروشندگان اصلی برند تهیه شده اند وفادار مونده اند و در انتخاب  سازگار تردید دارند. من مطمئن هستم که وقتیشما ادامه بحث را بخوانید ، به جمع طرفداران فروشندگان سازگار خوب و دستگاه های آنها می پیوندید.

ماژول های غیراصلی و اصلی به چه صورت طراحی و تولید میگردند؟

مهم نیست که یک ماژول نوری عیره اصلی یا اصلی باشد ،ماژول های نوری sfp همه از یک روش تولید می شوند. و شرکتهای تولید کننده ماژول های  معمول فقط  چند تا هستند ، مانند Avago ، Finisar ، Lumentum و غیره.

حقیقت این است که تولیدکنندگان ماژول نوری اصلی  به طور کلی کار خاصی روی محصول انجام نمی دهند. و همه   آنها استانداردهای استاندارد را بر اساس استاندارد MSA (توافق نامه چند منبع) ، استاندارد IEEE و بخشنامه های اتحادیه اروپا ایجاد می كنند. ا. اما اگر ماژول ها یکسان هستند ، چرا یک ماژول برند بسیار گرانتر از یک مدل غیره اصلی است؟

 

تولید sfp

sfp

چرا ماژول های برند بسیار گران تر است؟

شرکت های بزرگ برند مانند سیسکو معمولاً کابل یاsfp نمی سازند. آنها به دو یا چند تولید کننده اعتماد می کنند تا ماژول های  sfp را برای آنها بسازند و سپس ماژول و سایر قطعات مرتبط را با آرم مخصوص خود تغییر نام می دهند.

10GBASE-SR SFP + را به عنوان مثال در نظر بگیرید ، MSRP (قیمت خرده فروشی پیشنهادی سازنده) 20 دلار است ، اما جای تعجب است که مشتری وقتی ماژول اصلی را از فروشنده دریافت می کند ، باید 100 دلار هزینه کند. اگر مشتری مستقیماً بدون مارک تجاری اصلی خرید کند ، فقط 16 دلار از فروشنده غیره اصلی دریافت می کند. چگونه ممکن است این اتفاق بیفتد؟

منطقی نیست که مشتریان 94 دلار اضافی فقط برای یک آرم اصلی روی ماژول و درپوش  بپردازند ، درست است؟ بنابراین فروشندگان اصلی مسئله تست سازگاری اضافی را مطرح می کنند.

در مورد تست سازگار بودن ماژول با دستگاه ها چه میدانید ؟

مسئله سازگاری توسط  فروشندگان برند اصلی بعد از اینکه آنها کد های جدید را در ماژول استاندارد اضافه می کنند. نیاز هست که تولید کننده گان غیره اصل بتوانند محصول خود را محصولات اصلی سازگار نمایند. به طوری که سوئیچ های  اصلی  فقط با  ماژول هایی کار میکنند که به درستی کد شده باشند.

اما این چیزی نیست که باعث شود نسخه های اصلی برتر از موارد غیره اصل  باشند. فروشندگان غیره اصل  خوب می توانند ماژول های sfp را به تنهایی کد کنند و هر ماژول را در سوئیچ شبکه  اصلی و مطابق آخرین  بروزرسانی و  انتشار نرم افزار (مانند IOS ، JunOS) آزمایش کنند.

آیا می توانم از یک ماژول sfp  غیره اصلی مثلا  تولید اریونت  در سوئیچ های برند مثلا سیسکو ، هواوی ،اریکسون ،ZTE استفاده کنم؟

بله ، محصولات عیره اصل  پتانسیل بالایی دارند. در واقع ، فروشندگان غیره اصل  خوب قادر به تولید محصولات سازگار با چند کد هستند که می توانند چندین تجهیزات مختلف نصب شده را پشتیبانی کنند. یکی از مزایای آن این است که ارائه دهندگان خدمات می توانند ماژولی ارایه دهند که با تعداد بیشتری محصول کار کند به عنوان مصال ماژول های تولید اریونت با انواع تجهیزات استاندارد موجود در بازار کار میکند.

پس از بررسی سوالات بالا ، نتیجه گیری دشوار نیست که تولید کنندگان غیره اصل خوب  نه تنها برای هزینه ، بلکه از هر جنبه ای که مربوط به یک گیرنده گیرنده نوری مقرون به صرفه و با کارایی بالا باشد ، از ماژول  اصلی  بهتر هستند.

اریونت تولید کننده ماژول های فیبر نوری سازگار با برند های محتلف در ایران می باشد.

[/vc_column_text][vc_column_text]

محصولات مرتبط

[/vc_column_text][us_carousel post_type=”arionet_product” taxonomy_category=”1-25g,10g-xfp,%d9%85%d8%a7%da%98%d9%88%d9%84-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d9%86%d9%88%d8%b1%db%8c-sfp” columns=”3″ title_size=”محصولات مرتبط” carousel_arrows=”1″ carousel_autoplay=”1″ carousel_interval=”4″][/vc_column][/vc_row]