Education

استانداردهای ماژول نوری

استانداردهای ماژول نوری

همراه با اصلاح و نوآوری در زمینه فیبر نوری ، ماژول های  نوری (sfp) بیشتری با انواع مختلف از فروشندگان مختلف وارد بازار شدند. با این حال ، هنوز وضعیت ” عدم سازگازی و کیفیت ” وجود دارد. چگونه می توان از بین تعداد زیادی از تأمین کنندگان  ماژول های با کیفیت و عملکرد بالا انتخاب کرد؟ قضاوت براساس گواهینامه استاندارد در ابتدا یک راه حل عملی است. برای دیدن دقیق گواهینامه های استاندارد گیرنده های فیبر نوری ، این مقاله را بخوانید.

گواهینامه های مورد نیاز ماژول های نوری(sfp)

به طور اساسی ، گواهینامه های استاندارد  ماژول ها برای ارزیابی نیازهای ماژول ، کیفیت ، امنیت و حفاظت از محیط زیست طراحی شده اند. چندین گواهینامه مهم ماژول های نوری در بخش زیر  مورد برسی قرار میدهیم.

استاندارد sfp

ISO 9001: 2015
ایزو 9001 (ISO: سازمان بین المللی استاندارد سازی) تنها استاندارد سری 9000 است كه نیاز به صدور گواهینامه دارد و معیارهای سیستم مدیریت كیفیت را تعیین می كند. نسخه کنونی ISO 9001: 2015 در سال 2015 منتشر شده است. این سیستم برای شرکتی که در زمینه توسعه ، تولید و خدمات ارائه محصولات فیبر نوری از جمله گیرنده های نوری معتبر است معتبر است. گیرنده های نوری مطابق با محیط تولید سیستم های دارای کیفیت دارای گواهینامه ISO 9001: 2015 کیفیت ماژول ها را تضمین می کنند.

RoHS
دستورالعمل اتحادیه اروپا برای محدودیت مواد خطرناک (RoHS) استفاده از برخی مواد خطرناک در ساخت انواع تجهیزات الکترونیکی و الکتریکی را ممنوع می کند: سرب ، جیوه ، کادمیوم ، کروم شش ظرفیتی ، بی فنیل های پلی بروم ، اترهای دی فنیل پلی برومین و چهار نوع مختلف فتالات ثابت شده است که گیرنده های نوری که کاملاً با الزامات RoHS مطابقت دارند محصولی سازگار با محیط زیست هستند که می توانند در طی مراحل تولید تجهیزات الکتریکی ماژول ها ، آسیب به مردم و محیط زیست را کاهش دهند.

REACH
REACH ، مخفف “ثبت ، ارزیابی ، مجوز و محدودیت مواد شیمیایی” ، آیین نامه اتحادیه اروپا است که در آن می توان از طریق شناسایی بهتر و زودتر خصوصیات ذاتی مواد شیمیایی ، حفاظت از سلامت انسان و محیط زیست را بهبود بخشید. . فرستنده و گیرنده های فیبر نوری که از این مقررات پیروی می کنند ، خطر آلودگی شیمیایی را کاهش داده و محصولی ایمن را در اختیار کاربران قرار می دهند.

CB
CB یک سیستم بین المللی است که توسط IECEE اداره می شود ، مخفف IEC سیستم ارزیابی انطباق برای تجهیزات و قطعات الکترونیکی. طرح IECEE CB برای پذیرش متقابل گزارشات آزمون و گواهینامه های مربوط به ایمنی قطعات ، تجهیزات و محصولات الکتریکی و الکترونیکی طراحی شده است. ماژول های مبتنی بر استانداردهای CB به عنوان محصولات الکتریکی با عملکرد ایمنی واجد شرایط هستند.

CE
مارک CE یک مارک اروپایی اجباری برای گروه های خاصی از محصولات است که نشان دهنده انطباق با الزامات اساسی بهداشت و ایمنی مندرج در بخشنامه های اروپا است. فرستنده و گیرنده های نوری که تحت الزامات CE تولید می شوند ، مطابقت با بهداشت و ایمنی اساسی را نشان می دهد.

انطباق FCC
علامت FCC یا علامت FCC یک علامت صدور گواهینامه است که در محصولات الکترونیکی تولید یا فروخته شده در ایالات متحده استفاده می شود و گواهی می دهد که تداخل الکترومغناطیسی دستگاه تحت محدودیت های تأیید شده توسط کمیسیون ارتباطات فدرال است. گیرنده های نوری که 100٪ با استاندارد FCC مطابقت دارند توانایی بهتری در مدیریت منطقی تر امواج رادیویی و میدان های مغناطیسی دارند.

FDA
کنترل و نظارت بر FDA (سازمان غذا و دارو) طیف گسترده ای از زمینه ها از جمله محصولات دستگاه های تابش تابش الکترومغناطیسی (ERED) را تحت پوشش قرار داده است. با آزمایش محصولات حاوی دستگاه های لیزر ، مجوز لیزر اعطا می شود. FDA مسئول تنظیم محصولات الکترونیکی ساطع کننده اشعه مانند فرستنده و گیرنده فیبر نوری است. ماژول های مطابق با استاندارد FDA می توانند به محافظت از مردم در برابر تماس های خطرناک و غیرضروری با اشعه محصولات الکترونیکی کمک کنند.

RCM
Regulator Compliance Mark (RCM) یک علامت تجاری متعلق به تنظیم کننده الکتریکی (مقامات نظارتی / RAs) و سازمان ارتباطات رسانه ای استرالیا (ACMA) است. برای ایمنی الکتریکی ، تجهیزات الکتریکی در محدوده نباید فروخته شود ، مگر اینکه مورد با RCM مطابق با AS / NZS 4417.1 & 2 و EESS علامت گذاری شود. ماژول های سازگار با RCM مطابق با الزامات قانونی برق ، EMC ، EME و ارتباطات از راه دور هستند.

ماژول های تولید شده در اریونت مطابق با استاندارد های بین المللی می مباشد.